Haber

2. Uluslararası Tarsus Festivali’nde çekilen fotoğraflar sergileniyor

‘2.’ Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 17-18-19 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenen. Uluslararası Tarsus Festivali’nde fotoğrafçıların çektiği kareler, ‘Festival Fotoğrafları’ sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Fotoğrafçılar ‘2. Uluslararası Tarsus Festivali sırasında çekilen karelerden oluşan ‘Festival Fotoğrafları’ sergisi Tarsus Mehmet Bal Stand Salonu’nda açıldı. Sergi 31 Ocak tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde ‘Tarsus’a Değer Katanlar Kurulu’nun (TADEKA) desteğiyle açılan sergide, fotoğrafçılar Ahmet Bağ, Fikriye Yıldırım, Lütfi Hasoğlu, Mehmet Rıfkı Alpkaya, Nurten Ertekin, Rıfat Gürbüz, Selda Cavaş, Selma Eser, Semra Karacan ve Selami Türk’ün çektiği 100 fotoğraf bulunmaktadır.

CERRAHOĞLU: “FOTOĞRAF SANATÇILARI ÇOK GÜZEL İŞLER YARATTI”

Serginin açılışında konuşan TADEKA üyesi Dr. Ali Cerrahoğlu, festivalde çok keyifli anların yaşandığını belirterek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve sivil inisiyatifle birlikte hazırlanan Tarsus Festivali’nde çok değerli anlar yaşandı. Tarsus’a Değer Katanlar Kurulu’nun çok değerli misafirleri vardı. Hem Tarsuslular hem de bölge halkı “Uzaktan çok değerli misafirlerimiz vardı. Bir grup fotoğrafçı, bu güzel festivalin ilginç ve güzel anlarını ölümsüzleştirmek için birbirinden güzel eserler ortaya çıkardı” dedi.

ÖZDÜLGER: “TARSUS FESTİVALİNİ BİR KEZ DAHA FOTOĞRAFLARDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUM”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, festivalin büyük heyecan yarattığını vurgulayarak, “Hepimizin bildiği gibi 2. Uluslararası Tarsus Festivalimiz büyük bir başarı ve muhteşem bir organizasyondu. Artık birkaç ay kaldı. Daha sonra o günleri yeniden hatırlamamız lazım.” “Güzel Tarsus Festivali’ni 10 değerli sanatçının 100 eseriyle bir kez daha görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Sanatçılarımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın, sanatçının ve tüm sanat disiplinlerinin yanında olmaya söz verdiklerini ve bu doğrultuda adımlar atmaya devam ettiklerini belirten Özdülger, “Bu yolculuğu sizlerle birlikte yaptığımız için gerçekten çok mutluyuz. Çünkü onlar Tarsus’a değer katanlar bizim ayrı değerimizdir, onları çok seviyoruz.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu