Haber

Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri Başlıyor

Alanya Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı. 12-13 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan ve ünlü pehlivanların kollarını bağlayacağı 17. Gökbel Güreşleri’nde Ankara’dan ünlü sanatçılar Ayşe ve Sibel Can ücretsiz halk konseri verecek.

17. Klasik Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri bu yıl 12-13 Ağustos tarihlerinde başlayacak. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, merakla beklenen Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri için hazırlıkların başladığını belirtti. Başkan Yücel, Gökbel Yağlı Güreşleri’nin ilk gününde çeşitli stantların açılacağı ve farklı etkinliklerin yer alacağı ücretsiz halk konseri, ikinci gününde ise Gökbel Güreşleri’nin düzenleneceğini belirterek, tüm vatandaşları buna davet etti. unutulmaz güreş şöleni.

Ankaralı Ayşe ve Sibel Can Alanyalılarla buluşacak

17. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri’nin ilk gününde ünlü sanatçılar, Ankaralı Ayşe lakaplı Ayşe Dinçer ve ardından Sibel Can, sevdikleri müziği Alanyalılara seslendirecek.

Kırkpınar’ın başpehlivanları kollarını bağlayacak

İkinci gün ise yağlı güreş müsabakaları yapılacaktır. Güreşlere her yıl olduğu gibi Kırkpınar’ın başpehlivanları da katılacak. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde bu yıl şampiyon olan Yusuf Can Zeybek başta olmak üzere 50’den fazla başpehlivan katılacak. Toplamda bin pehlivan Gökbel meydanında kollarını bağlayacak.

Başkan Yücel’den Gökbel’e Davet

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, iki gün boyunca şenlik havasında gerçekleşecek olan Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne tüm Alanyalıları ve sporseverleri davet etti. Başkan Yücel, “Bu yıl 17’ncisi düzenlenecek olan Klasik Gökbel Yağlı Güreş Güreşlerimiz için tüm Alanya halkını ve sporseverleri cet sporumuza sahip çıkmaya ve bu coşku ve heyecana ortak olmaya davet ediyorum. yaylaların platosu.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu