Haber

ATV/A Haber 2023 Seçim programı yorumcusu Erkan Tan kimdir? ATV Cumhurbaşkanlığı seçim yorumcusu Erkan Tan kimdir ve hangi partidendir?

Cumhurbaşkanlığı seçimi tüm ülkede yakından takip ediliyor. Atv ekranlarından seçkiyi takip edenler atv 2023 Oy Programın yorumcusu kim? ATV Cumhurbaşkanlığı seçim yorumcusu Erkan Tan, o kimdir gibi sorulara yanıt arıyor.

ERKAN TAN KİMDİR, ATV 2023 SEÇİM PROGRAMI YORUMU?

Şırnaklı olan babası bürokrat Hikmet Tan’ın oğlu Erkan Tan, baba mesleği nedeniyle birçok şehirde çocukluğunu geçirmiş, ilkokula Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde başlayıp Erzurum’un Tekman ilçesinde devam etmiştir. izmir Türkiye’nin Foça ilçesinde mezun oldu. Ortaokulun birinci ve ikinci sınıflarını İzmir Foça Midilli Ortaokulunda okuduktan sonra Tokat Erbaa Ortaokulundan mezun oldu. 1980 yılında İstanbul Kabataş Lisesi’nde yatılı olarak eğitimine devam etti ve 1984 yılında mezun oldu. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlgiler Bölümü’nde lisans eğitimine başladı ve 1988 yılında mezun oldu. Ertesi yıl (1989) TRT spikerlik sınavını kazandı ve Eylül 1989’da TRT Ankara televizyonunda kariyerine başladı.

1999 yılına kadar TRT kanallarında çeşitli programlarda yer aldı. Uzun bir süre hafta içi yayınlanan Gün Başlıyor programını Mehpare Çelik ile birlikte sundu. 22 Şubat 1999’da TV8’de Başkent’ten Erkan Tan ile programı sunmaya başladı. Ramazan ayı boyunca da bugüne kadar yayınlanan Erkan Tan ile Sultanahmet’ten programını sundu. Programı aranızda medyum Erkan Tan sundu. Haftada bir akşam yayınlanan Can We Talk? Talk show’a ev sahipliği yaptı. 2013-2015 yılları arasında Beyaz TV’de Uyan Türkiye programını sundu. 2015’ten beri bir HaberlerKanalında Sabah Ajans programını sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu