Haber

Bağdat Caddesi’nde kurallara uymayan motosikletçilere para cezası

Bağdat Caddesi’nde kurallara uymayan motosikletçilere para cezası

İSTANBUL – Bağdat Caddesi’nde motosiklet sürücüleri için denetim yapıldı. Çok sayıda kişiye fosforlu yelek giymedikleri, kask takmadıkları ve motosikletle kırmızı ışıkta geçtikleri için 436 TL ceza kesildi.

İstanbul Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, motosikletlerin yoğun olarak kullanıldığı noktalardan biri olan Bağdat Caddesi’nde denetim gerçekleştirdi. Uygulama noktasında elektrikli ve benzinli motosiklet kullanan sürücüler tek tek durdurularak Genel Bilgi Taraması yapıldı. Kontrol sırasında çok sayıda sürücüye ışıklı yeleği olmadığı, kask takmadığı, ehliyetsiz veya ruhsatsız motosiklet kullandığı için 436 TL ceza kesildi. Bağdat Caddesi’ndeki kontrol uygulamasında 32 araç denetlenirken, toplamda 8 bin 234 lira ceza kesildi.

“Cezalandırmaya hazırız”

Reflektör takmadığı için ceza kesilen Mehmet Demir, “Trafik uygulamasına takıldık, reflektörümüz olmadığı için ceza aldık, iyiyiz. Sadece bir kere uyarıyı hak ettik. Beni bağladılar. şu an motorsiklet mağduruz şu an Kadıköyden Gaziosmanpaşaya gideceğim mağdur benim 436 lira ceza yedim razıyım ama bisikletimi verirlerse bari eve gidebilirim gezerim 40 kilometre.

Trafik kontrolünde ceza kesilen İbrahim Ekin, “Ehliyetsiz ve kaçak geçiş yapanların yakalanmasından yanayız ancak fosforlu yelek olmadığı için motor bağlantısı kötüydü. para cezasına çarptırıldı, ancak motoru bağlamak kötüydü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu