Haber

Beydağ Çomaklar’da kestane şenliği coşkusu

Beydağ Çomaklar’da kestane şenliği coşkusu

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 12 Kasım 2023 Pazar günü saat 11:00’de Çomaklar Mahallesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek 4. Kestane Festivali’ne herkesi davet etti.

Türkiye’de kestane üretiminin önemli merkezlerinden Beydağ’da üretimin kalbinin attığı mahallelerden Çomaklar Mahallesi’nde Kestane Festivali hazırlıkları başladı.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 12 Kasım 2023 Pazar günü düzenlenecek Kestane Festivali’ne herkesi davet etti. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan ve Beydağ’ın lezzetli ve değerli kestanelerini tanıtmayı amaçlayan 4’üncü Kestane Festivali programı , da sonuçlandırıldı. Kestane Festivali’nde 2019 yılında düzenlenen birçok etkinliğin ardından bu yıl da farklı etkinlikler düzenlenecek. Beydağ Belediyesi önceki yıllarda yöresel kaşar, fırında kestane, ızgara kestane, güveç kestane, ayran ve gözleme ikramında bulunmuştu. Bu yıl 12 Kasım’da Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “Hepimize kışı sevdiren mükemmel lezzete sahip Beydağ Kestanemizi tatmayı kaçırmayın.” Herkesi festivale davet etti.

Çomaklar’da Kestane Vakti

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar herkesi festivale davet ederek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak düzenlediğimiz festivalimiz 12 Kasım Pazar günü Çomaklar Mahallesi’nde saat 11.00’de başlayacak. Beydağ’ımızın meşhur kestanesini İstanbul’da tanıtmaya çalışacağız. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in katılımıyla 12 Kasım Pazar günü saat 11.00’de başlayacak festival. Ayrıca Beydağ’ın en lezzetli ve en yumuşak kestanelerini seçeceğimiz kestane yarışımız da olacak. Farklı etkinlikler olacak. Bando ile başlayıp çeşitli folklor oyunlarıyla devam edecek festivalimize İzmir ve Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlarımızı bekliyoruz. Amacımız hepimizin bildiği ancak buralarda yeterince bilinmeyen kestanemizi hemen hemen herkesin bilmesini sağlamak ve Beydağ’a birçok girdi sağlayarak çiftçimizin ekonomisine katkı sağlayarak daha da bilinir hale getirmektir. Aynı zamanda yerel üreticilerimiz de ürettikleri gıda ürünleriyle stantlar açarak Çomaklar sokaklarını renklendirecekler” dedi. dedi.

Lezzet ve Müzik Şöleni

Kestane bereketinin sevinci, 12 Kasım Pazar günü saat 11.00’de Beydağ Çomaklar Mahallesi’nde halk oyunları gösterileriyle herkesle paylaşılacak. 12 Kasım Pazar günü saat 14.00’te İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası, Çomaklar Mahallesi’nde festival katılımcılarına müzik ziyafeti verecek. Festival boyunca katılımcılara kestaneyle hazırlanan lezzetler ikram edilecek.

12 Kasım’da düzenlenecek Beydağ Çomaklar Kestane Festivali’nde tüm Beydağlı ve İzmirliler kestaneye doyacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

boztepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu