Haber

Bitlis’ten deprem bölgelerine 15 tır yardım malzemesi gönderildi

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere Bitlis’ten yardımlar devam ediyor.

Depremzedelerin yaralarını sarmak için Bitlis Valiliği, Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla yürütülen kampanya kapsamında Bitlis’ten 15 tır yardım malzemesi gönderildi.

Bitlis Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Behzat Dayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Valilik, belediye ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yürüttükleri çalışmayla bölgeye yardım ulaştırdıklarını söyledi.

AFAD nezaretinde 15 tır gıda ve yaşam malzemesi daha gönderdiklerini belirten Dayan, şunları kaydetti:

“İl genelinde Valilik ve belediyenin verilerine göre deprem bölgelerine resmi olarak 120 TIR yardım malzemesi gönderdik. Misafir olarak gelen depremzede ailelerinin de ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yardıma devam ediyoruz. Valilik ve belediyemizin koordinasyonunda buraya yerleşen ailelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olunarak, “İhtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamaya çalışıyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Ülkemize başsağlığı dileriz.”

kayapinarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu