Ekonomi

Demirkent Ödülleri 4. Kez Sahiplerini Buldu

Işın Demirkent’in anısını yaşatmak amacıyla Didem Demirkent tarafından kurulan Türk basınının duayeni ve Dünya Gazetesi’nin kurucusu M. Nezih Demirkent ile eşi ünlü tarihçi Prof. Dr. Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfı , ekonomi ve eğitim alanında araştırmalara öncülük etmeye devam ediyor. Vakfın odak noktası, üniversitelerin irtibat, tarih ve iktisat bölümlerinde okuyan başarılı ancak maddi imkanları kısıtlı kız öğrencilere yönelik burs olanaklarıdır. Topluma fayda sağlayacak çalışmaları özendirmek amacıyla 2020 yılından bu yana düzenlenen ‘Demirkent Ödülleri’ bu yıl 4. kez sahiplerini bulacak. 23 Mayıs 2023 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek törene ekonomi, kültür, sanat ve iş dünyasının değerli isimleri de katılacak.

uzman seçim komitesi

Türkiye’nin alanında uzman ve saygın seçici kurulunun değerlendirmesiyle belirlenecek ödüller, ‘İletişim’, ‘Tarih’ ve ‘Toplumsal Farkındalık Yaratmaya Katkı’ olmak üzere 3 farklı kategoride verilecek. Ödüllerin kapsamı şu şekildedir:

İletişim Ödülleri

Yazılı Medya Ödülü (Dergi Ödülü, Gazete Ödülü)

Görsel Medya (Dizi Ödülü, Haber Programı Ödülü, Güncel Program Ödülü)

Ses Medya Ödülü

Dijital Medya Ödülü (YouTube Ödülü, Podcast Ödülü)

Sahne Sanatları Ödülü

Tarih Ödülleri

2020-2022 yılları arasında bilimsel yöntemlere uygun olarak tamamlanan yüksek lisans veya doktora tezlerine ve araştırma çalışmalarına verilecektir.

Toplumsal Farkındalık Ödüllerine Katkı

Toplumsal Farkındalık Yaratmaya Katkı alanında ‘Görsel Medya’, ‘Dijital Medya’ ve ‘Yazılı Medya’ olmak üzere 3 branşta verilecektir.

İş ve akademi dünyasının başucu kitabı ‘Ekonomi Sözlüğü’

Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfı, ekonomi, tarih ve eğitim alanlarında araştırma yapmak ve ihtiyaç sahibi kız çocuklarına destek olmak amacıyla kurulmuştur. Vakfın hazırladığı İktisat Sözlüğü’nün gelirlerinin, imkanı olmayan kız çocuklarının eğitim giderlerine esas olması amaçlanıyor. Dijital ekonomiden küresel pazarlara kadar pek çok kavramın bir araya getirildiği 454 sayfadan oluşan sözlükte toplam 1959 ekonomik terim bulunmaktadır. Öte yandan kız çocuklarının eğitimini ilahiyatla desteklemek ve vakfa kaynak oluşturmak amacıyla Prof. ödül gecesinde satışta.

haberakcadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu