Haber

Deprem Bölgesinde İnşaat Çalışmaları Hızla İlerliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde 180 bin konut için ihalesini tamamlayarak şu ana kadar çalışmalara başladıklarını, inşaatların hızla ilerlediğini bildirdi.

Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili ve 14 milyon kişiyi doğrudan etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremin üzerinden 6 ay geçtiğini hatırlattı.

Devletin afetin yaşandığı ilk andan itibaren olduğu gibi tüm imkanları ve bilgi birikimiyle sahada çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Şu ana kadar 180 bin konutumuzun ihalesini tamamladık ve çalışmalara başladık. İnşaatlar hızla ilerliyor. Hem rezerv alanında hem de çevre koruma alanında yapacağımız çalışmalarla 11 ilimize aslına uygun, yerel mimariye sahip, iklim dostu konutlar kazandıracağız.” Yerinde Dönüşüm Projemize başvurular her geçen gün artarak devam ediyor.Gerektiği prestij ile 132 bin 394 adedi konut, 22 bin 899 işyeri olmak üzere toplam 155 bin 293 başvuru sayısına ulaştı. projemize ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bir yıl içinde 319 bin konut olmasını temenni ediyorum.Toplamda 680 bin konutu yapıp afetteki kardeşlerimize teslim edeceğiz. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı Ankara nakliyat
Başa dön tuşu