Haber

Deprem bölgesinden 8 bin 982 öğrenci İzmir’de eğitimine devam ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 8 bin 982 öğrencinin İzmir’de eğitimlerine devam ettiği bildirildi.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ildeki okullara nakledilen öğrencilere rehber öğretmenler ve ruhani danışmanlar Psikososyal Güçlendirme Eylem Planı çerçevesinde destek sağlıyor.

Depremzedelerin uyum sürecini desteklemek, moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla psikososyal destek faaliyetleri düzenlenmektedir. Etkinlikler kapsamında öğrencilerin birbirleri ile etkileşim içinde olmalarını sağlamak amacıyla kahvaltı, sinema gösterimi, akvaryum gezisi, futbol maçı katılımları gerçekleştirilmektedir.

Deprem sonrası öğrencilere, öğretmenlere ve velilere destek olmak amacıyla uzmanların katkılarıyla online seminer ve konferanslar devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, bugüne kadar 8 bin 982 öğrencinin İzmir’e nakledildiğini ve bu süreçlerin devam ettiğini kaydederek, “Bu tarihi afette İzmir eğitim ailesi olarak sosyal anlamda elimizden gelen her şeyi yapacağız. öğrencilerimiz için kültürel, akademik ve sportif faaliyetler için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermeye devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu