Haber

Deyrizor’da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi

Suriye’nin doğusundaki Deyrizor ilinde Suriye ordusu saflarında yer alan İran destekli gruplara savaş uçaklarıyla hava saldırısı düzenlendi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Deyrizor’un Albukemal ilçesine bağlı Siyal köyü ve Meyadin köyünde İran destekli grupların bulunduğu noktalara menşei bilinmeyen bir savaş uçağı saldırdı.

Hava saldırısı sonucunda ölü ve yaralıların olduğu, 3 askeri aracın kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Geçen ay Elbukemal’e ait bilinmeyen uçak ??????? Yakınlardaki Harabesh, Herri ve Humeyda bölgelerindeki İran destekli grupları hedef aldı.

Suriye’de son günlerde Tenef bölgesi, Irak sınırına yakın Malikiyye ilçesi, Haseke vilayetinin Şeddadi ilçesi ve Deyrizor vilayetinde ABD ordusunun konuşlandığı üslere baskınlar düzenlendi. Kaynağı bilinmeyen silahlı insansız hava araçlarının (İHA’lar) ve karadan yüzeye silahların kullanılması.

Fırat Nehri’nin doğusundaki Deyrizor toprakları ABD destekli terör örgütü PKK/YPG’nin işgalinde, il merkezi ve diğer kırsal alanlar ise Esad rejimi ve İran destekli grupların kontrolünde.

İran destekli gruplar zaman zaman Fırat Nehri’nin doğu kıyısındaki ABD üslerine roketler ve insansız hava araçlarıyla saldırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu