Haber

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmanın önemine değindi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmaları gerektiğini vurgulayarak, “Fiziksel olarak ellerimizi bölgeden çekmemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Galatasaray Meclis Meclisi Şubat Olağan Toplantısı Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıda, Galatasaray Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan, Sarı-Kırmızılılar’ın 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depreminin ardından kulübün faaliyetleri hakkında konsey üyelerine bilgi verdi. AKUT Vakfı 2. Lideri Saydun Gökşin de GS Arama Kurtarma Grubu ve çalışma alanları hakkında açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek: “Fiziksel olarak bölgeden çekilmemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, toplantıda yaptığı açıklamada, felaketin yıl dönümünde Kahramanmaraş’ta deprem bölgesinde bulunduğunu belirterek, “Depremin üzerinden bir yıl geçti. Dün bölgedeydik, Maraş’a gittik. Büyük bir afet yaşayan bölge halkının beklentileri neler? İlk gün itibariyle bazı acil yardım malzemeleri Barınacak yerler olabilir, işgücünün göçünü önlemek için kalıcı konutlar olabilir ama bunların hepsi Bölge halkının en belirgin beklentilerinden biri bence bölgede kendileriyle sürekli iletişim halinde olmamız, onlara sarılmamız, el sıkışmamız, nasıl olduklarını sormamızdır. Yardım öncesinde, ziyaretlerimizde insanlar gelip ‘Hoş geldin Cumhurbaşkanım’ diyorlar, bize söyledikleri sözler, ağlayarak söyledikleri, bize bu dokunuşun çok değerli olduğunu hissettirdi. Hayatını kaybedenlere Fatiha okumak için mezarlığa gittik. Yaşlı bir adam Bey geldi ve ‘Başkanım bu depremde iki oğlumu kaybettim’ dedi. İki genç adam aslanları sever. Bunlar Galatasaraylıydı. ‘Cumhurbaşkan olarak Fatiha okumaz mısın?’ söz konusu. Okudum ve biraz konuştum. Orada her şeyi yapabiliriz ama fiziki olarak bölgeden çekilmemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Afetler aynı zamanda erdemlerin sergilendiği bir zamandır. Ülkemizin en organize sivil toplum kuruluşu olduğumuzun bilinciyle gücümüzü ve kaynaklarımızı seferber ettik. Geleceğe yönelik kalıcı ve sürdürülebilir adımlar attık. AKUT hocalarına teşekkür ediyorum. 2017 yılında genç yaşta kaybettiğimiz kardeşim Şevket Keresteci’yi anarak sözlerimi belirtmek istiyorum. “6 Şubat depreminde hayatını kaybeden sizlere ve tüm kardeşlerimize rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Değerli aileler” dedi.

Daha sonra AKUT Vakfı işbirliğiyle kurulan Sarı-Kırmızılıların ilk müdahale ekibi eğitmen adayları da beraatlerini aldı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu