Haber

Kandıra’da Genç Çoban Sörfte Başarıyla Koşuyor

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde çobanlık yapan 19 yaşındaki Süleyman Pehlivan, ilgi duyduğu sörf sporunda başarıdan başarıya koştu. Koyunları otlattıktan sonra sörf tahtasını alıp denize atlayan genç, ay yıldızlı bayrağını uluslararası arenalarda gururla dalgalandırmayı hedefliyor.

Babalı Mahallesi’nde çobanlık yapan 19 yaşındaki Süleyman Pehlivan, 4,5 yıl önce ailesiyle kıyıda gezerken sörf yapan sporcuları gördü. İlgilenen Pehlivan, sörf kulübüne giderek oradaki sporcularla tanıştı. Bir süre onları izleyen güreşçi, daha sonra eline sörf tahtası alarak denize atladı. İlk denemesinde çok heyecanlanan Pehlivan, bu sporu öğrenmek için çok çaba harcadı. Hem çoban hem de sörfçü olan Pehlivan, ilk etapta babasının karşı çıkmasına rağmen Karadeniz Sörf Festivali’nde 2., Türkiye Şampiyonası’nda 4. olarak ailesinin desteğini kazandı.

Sabah erkenden koyunlarını otlatmak için uyanan ve işi bittikten sonra sörf tahtasını alıp kendini dalgaların ortasına atan genç adam, Türkiye’yi uluslararası arenalarda en iyi şekilde temsil ederek ay yıldızlı bayrağı gururla dalgalandırmayı hedefliyor.

“Sörf kariyerim olmasına rağmen bir yandan aileme yardım etmem gerekiyor”

Sörf ile ilgilenirken hayvanları da ihmal etmediğini söyleyen Süleyman Pehlivan, “Genel olarak hayatım yoğun. Sörf kariyerim olsa da aileme yardım etmem gerekiyor. Babam bana çok destek oluyor. Bu başarılardan sonra arkamda durmaya başladı. Beni çok mutlu etti. Ailenizin arkanızda olması her şeyi değiştiriyor.”

“Hayvanları kapatıyorum ve hemen sörf yapmak için kaçıyorum”

4,5 yıldır sörf yaptığını ifade eden Pehlivan, “Çobanlık yapan bir ailede büyüdüğüm için çobanlık da yapıyorum. Hayatımın büyük bir bölümünü hayvanları otlatmak için çobanlık yaparak geçiriyorum. Babamla sakin bir denizde balık tutmaya gidiyorum. Şu anda hayatımın büyük bir bölümünü sörf yapmaya ayırıyorum. Profesyonel bir iş istiyorum. Akşamları burada işim bittikten sonra hayvanları otlatarak eve götürüyorum. ing” dedi.

“Sörf tahtasını alıp ne olduğunu bilmeden suya atladım”

Sörfle tanışma hikayesini de anlatan Süleyman Pehlivan, “Ailemle kıyıya çıktım. Kıyıda sörf yapanları gördüm merak ettim. Birkaç kişiye sordum. Deniz’in abisiyle tanıştım. O da Tolga adında bir adam olduğunu onunla tanışmamı söyledi. Babam ilk başta pek sıcak bakmadı. Hayvanlar olduğunu söyleyip ‘Nasıl gidecek?’ Yoğun ısrarlarımdan sonra nihayet babamla konuşarak Tolga hoca ile görüştüm.Tolga hocam önce bana bir sörf tahtası verdi.Ne olduğunu bilmeden suya atladım öyle başladı.Vakit ayıramadım çünkü hayatımın çoğunu hayvanlarla geçirdim ilk başlarda biraz zorlandım.Nasıl olduğunu keşfettim.Tolga hocama ısrar edip sorular sordum.Unvanlarım ve unvanlarım var.Türkiye genelindeki yarışmalarda 4. oldum.” – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu