Haber

Kocaman Ailesinin Uluslararası Misafirleri

Kartepe Belediyesi Başsavcısı M.Mustafa Kocaman, 11 Ayın Sultanı Ayında Misafir Ol Bana Gel Projesi kapsamında üniversitede öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencileri iftar sofrasında ağırladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Öğrenci Birimi’nin farklı ülkelerden gelen ve şehrimizde okuyan öğrencilerin Türk kültürü ve misafirperverliği ile tanıştırılması amacıyla başlattığı “Misafir Ol Bana Gel Projesi” kapsamında Kartepe Belediyesi Lideri Av.M. .Mustafa Kocaman ilk iftarı kendi evinde verdi. Lider Kocaman, ilimizde eğitim gören öğrencileri iftar sofrasında ağırladı.

MİSAFİR OLUN BANA GELİN

Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman ve eşi Elif Kocaman, Kırgızistan PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) Bölümü öğrencisi Meerim Bakytbekova, Endonezya Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Muhammad Abdan Syakura, Endonezya Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Ahmad Khairy Hisyam, Filipinli Hemşire Bölüm öğrencisi Suhada Kalipa Kusain, Ruanda Gazetecilik Bölümü öğrencisi Yusuf Twagirımana ve Hindistan Gazetecilik Bölümü öğrencisi Hamdah Valiyaparampath Maliyekkal evinde iftar yemeğinde.

MASA GİBİ FARKLI KÜLTÜR

Öğrencilerle sohbet eden Kartepe Belediye Başkanı Vekili M.Mustafa Kocaman, “Üniversite eğitimi için ilimize gelen dünyanın birçok farklı yerinden gençlerimizle de evimde bir iftar sofrasında buluşma fırsatı yakaladık” dedi. Kartepe’de konut. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz “Uluslararası Öğrenci Birimi” tarafından başlatılan Misafir Ol Bana Gel Projesi kapsamında gerçekleşen bu düzenlemenin bir modülü olmak çok maliyetli oldu. Ramazan ayımızın samimi ortamında onlara bir nebze de olsa aile evlerinin huzurunu yaşatabildiysek ne mutlu bize. Dünya hazinesi olan gençlerimizle bir arada olmak çok keyifli. Soframızı şereflendirdiler, ayaklarına sağlık.”

YEMEKLER VE SOHBET HARİKAYDI

Büyük ailenin sofralarında ağırladığı yabancı uyruklu öğrenciler çok keyifli bir gece geçirdiklerini ifade ederek, “Rektörümüz ve Elif Hanım bizi çok güzel ağırladılar. Yemeklerde sohbet de çok güzeldi. Huzurlu bir aile evinde keyifli bir iftar geçirdik. Başkanımız ve değerli eşi Elif Hanım’ın misafirperverlikleri, bizlere gösterdikleri ilgi ve sevgi unutulmaz birer hatıra olarak hafızalarımızda yerini aldı. Minnettarız, her zaman görüşmek dileğiyle” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu