Haber

Küçükçekmece’de Görevden Alınma Argümanı Sonucu Tutuklama

Küçükçekmece’de yol verdiği için sürücünün yolunu kapattığı belirlenen zanlı, “hürriyetten yoksun bırakma” suçundan tutuklandı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Temmuz 2023’te yayınlanan “Yolu kesti, hamile kadınla arabayı yumrukladı” haberine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “16 Temmuz 2023 tarihinde Avcılar istikameti E-5 (D-100) Karayolu üzerinde hamile kadın, çocuk ve müştekilerin bulunduğu aracı trafiğe kapatarak aracına zarar veren müştekileri yaralamaya çalışmışlardır. Olayı gerçekleştiren zanlı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından derhal soruşturma başlatılmıştır.” kelimeler kullanıldı.

Açıklamada, şüpheli OA’nın soruşturma kapsamında Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildiği, zanlının “hürriyetten yoksun bırakma” suçundan tutuklandığı belirtildi.

Olayın tarihi

D-100 karayolu Küçükçekmece-Avcılar istikametinde 16 Temmuz’da trafik nedeniyle OB ile şüpheli OA arasında tartışma çıktı. Şüpheli OA tarafından başka bir aracın önünün kesildiği ve her iki sürücünün aracının da hasar gördüğü anlaşıldı.

Olay günü gece saatlerinde polis merkezine giden ve olay yerindeki kişinin kendisi olduğunu belirten şüpheli OA, işlemlerinin ardından gözaltına alınarak serbest bırakıldı. İddiayla ilgili birbirinden şikayetçi olan iki taraf hakkında “mala zarar verme” ve “tehdit” kabahatleri adı altında işlem yapıldı.

Savcının itirazı üzerine zanlı OA tekrar gözaltına alındı.

haber-cilimli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu