Teknoloji

Lenovo, kola da takılabilen yeni esnek telefon konseptini tanıttı

Lenovo, yıllık Tech World etkinliğini bu hafta Austin, Teksas’ta düzenliyor ve açılış sunumu sırasında, tamamen esnek ekrana sahip bir akıllı telefon konsept cihazını kısaca tanıttı.

Şirketin internet sitesine göre Lenovo ve yan kuruluşu Motorola, bu esnek telefon konsepti üzerinde ciddi şekilde çalışıyor. Bu esnek telefon FHD+ polyLED ekrana sahip olacakve farklı kullanımlar için birçok farklı konuma bükülebilir ve katlanabilir.

Lenovo’nun açıklaması şu şekildeydi: “ Uyarlanabilir ekran konsepti, standart bir Android telefon deneyiminden düz bir konuma ayarlanabilir, bileğe takılan bir deneyim için yuvarlanabilir veya çeşitli stand modlarına yerleştirilebilir. Düz yerleştirildiğinde 6,9 ​​inç ekran, tıpkı herhangi bir akıllı telefon gibi tam bir Android deneyimi sunuyor. Dik konumdan kendi başına ayakta durma konumuna ayarlanabiliyor ve 4,6 inçlik bir ekranda tam Android’in daha kompakt bir biçimini çalıştırıyor. Ek olarak kullanıcılar, hareket halindeyken bağlantıda kalmak amacıyla Motorola Razr+’ın harici ekranına benzer bir deneyim için cihazı bileklerine sarabilirler.

Bunların hepsi ilginç özellikler olsa da, Lenovo’nun en azından 2017’si Cplus O tarihten bu yana esnek ekranlı benzer akıllı telefon konseptlerini sergilediğini belirtmekte fayda var. Bire bir esnek ekran bile Lenovo ThinkPadDizüstü bilgisayar fikrinden de bahsedildi.

Lenovo, 2020’de katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarı piyasaya sürecek ThinkPad, X1 Fold PC’yi piyasaya sürdü . Ayrıca Motorola, birkaç yıl önce Razr akıllı telefon markasını katlanabilir ekranla yeniden canlandırmıştı. Ancak şirket, son birkaç yıldır teknoloji fuarlarında sergilediği çoklu konum özelliğine sahip bir telefonu henüz piyasaya sürmedi. Lenovo, bu son konsept cihazın gerçekten seri üretime geçip geçmeyeceği konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

Yapay zekaya dayalı MotoAI asistanı

Lenovo ayrıca akıllı telefonlarda yerel olarak çalıştırılabilen MotoAI adlı bir yapay zeka modelini nasıl geliştirdiğinden de bahsetti: “ Kullanıcılar soruları yanıtlamak, mesaj taslakları oluşturmak, görevleri planlamak ve daha fazlasını yapmak için bireysel MotoAI asistanlarıyla etkileşime girebilir. Birden fazla Master bulut tabanlı işlemleri yürütürken, MotoAI verileri işleyebilir ve görevleri cihazda yerel olarak çalıştırabilir, böylece kullanıcılara gelişmiş bilgi gizliliği sunar. MotoAI ayrıca, kullanıcının kalıpları ve tercihlerinin deneyimlerini bilgilendirdiği, onları zaman içinde daha dinamik, kişiselleştirilmiş ve kullanışlı hale getiren cihaz üzerinde bir bilgi tabanına da sahiptir.

Bir kez daha MotoAI’nin Lenovo’nun Motorola telefonlarında ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi yok.

haber-kepez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu