Haber

Meksika’da orman yangını: 4 bin hektardan fazla alan yandı

Meksika’nın Sonora eyaletine bağlı Imuris kenti sınırlarında 9 Haziran’da başlayan orman yangınında, havanın sıcak ve kuru olması nedeniyle alevler kısa sürede büyüyerek yangın kontrolden çıktı.

Sonora Eyaleti Sivil Koruma Uyum Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bir haftadır devam eden yangında 4 bin 131 hektardan fazla alanın kül olduğu, itfaiye ve askeri personel de dahil olmak üzere toplam 100 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. , görev başındaydı.

Açıklamada, yangının yüzde 50 oranında kontrol altına alınabildiği belirtilirken, yangın nedeniyle bölgede yaşayan çok sayıda yaban hayvanının telef olduğu ve civardaki 10 çiftlikte maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Herhangi bir can kaybının bildirilmediği yangında Sonora eyaletinin farklı bölgelerinde 4 farklı aktif orman yangınının çıktığı belirtildi.

Yangınlara müdahale devam ediyor

Meksika’nın kuzeyinde bulunan Coahuila eyaletinde çarşamba günü çıkan orman yangınına 100 itfaiye ve 1 itfaiye helikopterinin müdahale ettiği belirtildi.

Alevlerin yangında 70 hektarlık çalıyı yaktığı öğrenilirken, devlet yetkilileri yangının şu ana kadar yüzde 30’unun kontrol altına alındığını açıkladı.

Nuevo Leon eyaletinde dün çıkan orman yangını nedeniyle şimdiye kadar 13 hektarlık alan etkilendi ve yangına helikopter üssüyle müdahale edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu