Haber

Mersin’de Butonlu Yaya Geçidi Sinyalizasyon Sistemi Hayata Geçirildi

Mersin Büyükşehir BelediyesiUlaştırma Bakanlığı, kentin araç ve yaya sirkülasyonunun yoğun olduğu dört noktada ‘Yaya Geçidi Sinyalizasyon Sistemi’ni hayata geçirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, kentin çeşitli noktalarında ‘Yaya Geçidi Sinyalizasyon Sistemi’ni hayata geçirdi. İsmet İnönü Bulvarı Mersin Çarşısı, Adnan Menderes Bulvarı Polis Lojmanı, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı Mersin Valiliği ve KYK Kız Öğrenci Yurdu yaya geçitlerine kurulan ‘Yaya Geçidi Sinyalizasyon Sistemi’ sayesinde butona basıldığında yeşil ışık yanıyor. en geç 1 dakika içinde yayalar için ve sürücüler için kırmızı yanar. . Sistem, yaya kaynaklı kazaların önlenmesini amaçlamaktadır.

Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı teknik ekipler; Yoğun trafik, kaza riski yüksek ve fiziki olarak uygun yaya geçitlerini belirler. Ekipler, UKOME Genel Kurulu’nun uygun gördüğü bölgelerde ‘Yaya Geçidi Sinyalizasyon Sistemi’ kurmaya devam edecek.

Trafik Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Tanınmış, uygulama hakkında şu bilgileri verdi:

“Dört farklı noktada bu sistem sayesinde yayalarımız güvenli ve kontrollü bir şekilde karşıdan karşıya geçebiliyor. ‘Butonlu Yaya Geçidi Sinyalizasyon Sistemi’ sayesinde yayalarımız yaya geçitlerinde butonlara basarak güvenli bir şekilde karşıya geçebiliyor. kendilerine yeşil ışık, sürücülere ise en geç 1 dakika içinde kırmızı ışık yanıyor.Yaya kaynaklı kazaların önüne geçen bu sistem, sürücülere de tereddütsüz seyahat etme imkanı sağlıyor.”

Vatandaş Şenay Göçeri, “Çok güzel bir uygulama, çok iyi buldum. En azından araçların geçmesini dakikalarca beklemek zorunda kalmıyoruz. Düğmeye basıp güvenli bir şekilde karşıya geçiyoruz. Çok iyi yaptılar. Teşekkür ediyorum.” Belediye Başkanı.”

Bir diğer vatandaş Nesrin Özmen, “Çok iyi düşünülmüş, ben de görüyorum. Uygulama ile şimdi karşıdan karşıya geçtim. Yayalar için çok güvenli.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu