Haber

MHP Eskişehir İl Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Osmanlıca sözlerine tepki gösterdi

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Osmanlı padişahları ve şehzadeleriyle ilgili sözlerine tepki gösterdi.

MHP Eskişehir İl Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Candemir, Büyükerşen’in son açıklamalarının Türk milletinin tarihine hakaret ve aşağılama olduğunu söyledi.

Candemir, Büyükerşen’in Osmanlı’nın kahramanca fetih seferlerini “mavi gözlü, beyaz tenli kadınları almaya” indirgemesinin, cehalet, aşağılık duygusu, bilişsel ve zihinsel işlevlerde gerilemeyle karakterize bir sendrom olarak görülmesi gerektiğini kaydetti.

Candemir, Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan bu yana Allah’ın iyiliği ve dünyada düzen davasının peşinde olduğunu, dünya tarihini biraz bilen, geçmişiyle biraz teması olan herkesin bunu bildiğini belirterek, şöyle konuştu: ” 600 yıl boyunca 4 kıtaya hükmeden ve dünyada Türk medeniyetini temsil eden bir imparatorluğun, “Onun yaptıklarının ve fetihlerinin bu seviyeye indirgenmesi gerçekten beklemediğimiz bir şeydi. Gerçekten şaşırdık.” dedi.

CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce’nin Büyükerşen’in açıklamalarını alkışlamak yerine tepki vermesini beklediğini belirten Candemir, “Bir avukat ve bir kadın olarak layık görmediğimiz bu sözlere tepki vermesini beklerdim. Sayın Yılmaz Büyükerşen. 25 yıldır yapmadıkları belediyecilik, makyajlarının yağmurla birlikte akması sonucu gerçeğin ortaya çıkmasıyla algı belediyeciliğinin yaşadığı bir panik hali olarak görüyoruz. Eskişehir inşallah çok farklı yerlere gidecek. Önümüzdeki dönemde yerel yönetimlerle nokta atışı yapacağız. Cumhur İttifakı olarak bu çabamızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Eskişehir artık algı belediyeciliğinden kurtulup hizmet belediyeciliğine geçecek. “Sizleri üretken belediyecilikle, gerçek belediyecilikle tanıştıracağız.” dedi.

Candemir, Büyükerşen’in söylediği sözlerden dolayı kamuoyundan özür dilemesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu