Ekonomi

Mizuho, ​​Bitcoin ETF’nin Coinbase’e Çifte Tehdit Oluşturabileceğini Önerdi

Mizuho, ​​Bitcoin Borsa Yatırım Fonu lansmanının kripto para borsası Coinbase tarafından destekleneceğini duyurdu (NASDAQ: MADENİ PARAiçin iki yönlü dezavantaj oluşturabileceğini belirtmektedir.

Mizuho Securities, Pazartesi günü müşterilerine gönderdiği bir mesajda Coinbase (COIN) için düşük performans notu ve 60 dolarlık hedef fiyatla ilgili olumsuz görünümünü yineledi. Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) kripto para birimi ticaret platformu üzerindeki potansiyel olumsuz etkisine ilişkin endişelerini dile getirdiler.

Analistler, “Coinbase, Bitcoin ETF’lerinin yönetimi altındaki varlıklardaki (AUM) artışın daha sık Bitcoin ticaretine yol açacağını öngörmüştü” dedi.

Bununla birlikte, “Coinbase’in emanetçi olarak hareket ettiği ETF’lerden çekilen varlıkların miktarı, yatırılan varlıkların miktarını aşıyor (özellikle, 11 Ocak itibarıyla, Coinbase’in gözetimi altındaki diğer yedi ETF’ye yatırılan tahmini 4,9 milyar dolar ile karşılaştırıldığında). O zamandan beri Grayscale Bitcoin Trust’tan milyarlarca para çekildi.”

Ayrıca, “Coinbase’deki günlük işlem hacminin, ETF lansmanına duyulan ilk heyecandan bu yana azaldığını (özellikle, ortalama günlük işlem hacmi, ETF lansmanından önceki 30 gündeki 2,5 milyar dolardan 13 Ocak’tan bu yana 1,9 milyar dolar oldu)” gözlemledi. ” .

Perakende alım satım fiyatları ile Coinbase’in ETF saklaması için talep ettiği ücretler arasındaki önemli fark göz önüne alındığında analistler, ETF’lerin başlatılmasının segment genelinde fiyatlarda daha fazla düşüşe yol açacağını öngörüyor. Coinbase’deki son fiyat ayarlamaları göz önüne alındığında bu eğilimin yakın göründüğünü öne sürdüler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu