Haber

MTV Ödemelerinde Son Gün Yaklaşıyor! Geç Faiz Ödememek İçin Bu Tarihe Dikkat Edin!

Milyonlarca araç sahibinin yakından takip ettiği Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinin ilk taksit süresi belli oldu. 2024 Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinin ilk taksitini bu tarihe kadar ödemeyenler gecikme faizi ödeyecek. MTV’de geç ödeme faizinden kaçınmak için ay sonuna kadar süre var.

Detaylar burada…

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin 2024 yılı ilk taksit ödeme dönemi 1 Ocak’ta başladı.

Yılda iki kez ödenen MTV’nin ilk taksitinin son ödeme tarihi belli oldu. Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında 2 eşit taksite bölünen MTV’nin ilk taksit ödemesine 2 hafta kaldı. Bu tarihten sonra yapılacak MTV ödemelerine gecikme faizi de eklenecektir.

MTV ödemelerinin ilk taksiti için son gün 31 Ocak 2024 olarak belirlendi.

MTV ödemeleri vergi dairelerinden veya PTT aracılığıyla yapılabilmektedir. İnteraktif Vergi Dairesi veya anlaşmalı bankaların resmi internet sitelerinden ve taşınabilir uygulamalarından da ödeme yapmak mümkündür.

Peki MTV gecikme faizi ne kadar?

Bildiğiniz gibi 2024 MTV fiyatlarına 1 Ocak itibarıyla ‘yeniden değerleme oranı’ yani yüzde 58,46 oranında zam yapılmıştı. Bu kapsamda; Araç tipi, motor silindir hacmi (santimetre küp), araç yaşı ve tescil yılı dikkate alınarak hesaplanan asgari MTV ödemesi 347 TL’ye, en yüksek tutarı ise 160.285 TL’ye yükseldi.

MTV gecikme cezası faiz oranı yüzde 3,5 olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu