Haber

Muğla Büyükşehir Malatya’daki Üreticilerden Aldığı Kayısıları Ücretsiz Dağıtacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve 6 İlçe Belediyesi, Malatya’da depremzedelerin ellerine bırakılan 11 ton kuru kayısıyı satın alarak üreticilere destek oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan kayısıların çeşitli etkinliklerle halka ücretsiz olarak dağıtılacağı belirtildi.

Depremden etkilenen iller arasında yer alan ve kayısı üretimiyle tanınan Malatya, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinden değerli bir destek daha aldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve 6 İlçe Belediyesi, bölgede meydana gelen deprem nedeniyle üreticinin elinde kalan toplam 11 ton kayısıyı satın aldı.

Depremden etkilenen illerden biri olan ve kayısı üretiminde Türkiye’de birinci sırada yer alan Malatya’da Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Milas ve Datça İlçe Belediyeleri kayısı üreticisini desteklemek için devreye girdi. Muğla Belediyeleri dışında Eskişehir ve Kırklareli belediyeleri ile birlikte toplam 26 ton kayısı alımı yapılarak 3.5 milyon TL taban sağlandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin satın aldığı kayısıların belediyenin faaliyet ve faaliyetlerinde vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacağı öğrenildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu