Ekonomi

Nijerya AfDB’den 163 Milyon Dolar Kredi Aldı

Nijerya hükümeti, buğday üretimini artırmak için Afrika Kalkınma Bankası’ndan (AfDB) 163 milyon dolar kredi aldığını açıkladı.

Nijerya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ofisi Bilgi Müdürü Olusola Abiola’dan yapılan açıklamaya göre, Başkan Yardımcısı Kashim Shettima ülkenin kuzeyindeki Kebbi eyaletine çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Shettima, açıklamasında federal hükümetin buğday üretimini desteklemek için AfDB’den 163 milyon dolar kredi aldığını belirtti.

Ülkede buğday üretim programının yakın zamanda başlatılacağını duyuran Şettima, “Kebbi eyaletinde 10 bin hektarlık alana ihtiyacımız var ama 50 bin hektarlık alanın ekimiyle program güzel bir şekilde yürütülebilir” dedi. Jigawa eyaletinde buğday üretimini artırmak için.” sözlerini kullandı.

Shettima, Başkan Bola Ahmed Tinubu hükümetinin ülkede gıda güvenliğinin sağlanması için özellikle tarım alanında Nijeryalılara verdiği tüm sözleri yerine getireceğine dair güvence verdi.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın ardından Afrika’da buğday fiyatları arttı ve kıtanın en büyük buğday üreticisi olmak isteyen Nijerya, geçtiğimiz yıl AfDB’den 134 milyon dolar kredi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu