Yaşam

Oğlu, Barış Manço’nun Belçika’daki arabasının fotoğrafını paylaştı: ‘Kalbimiz kırıldı’

Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço, 1 Şubat 1999’da hayatını kaybeden babasının Belçika’dan aldığı arabayı Türkiye’ye getirmek için harekete geçti.

Manço, “O dönemde babamın Türkiye’deki birçok aracına el konuldu. Bunu pek çok kişi bilmiyor, ben de konuşmak istemiyorum ama arabası Belçika’da olduğu için hasar görmedi. O araba 20 yıldır kullanılmadı. Onu buraya getirip sergilemek istiyoruz. O arabayı kullanmak için değil, Barış Manço severler ziyaret etsin diye buraya getireceğiz. Restorasyonu baştan sona kendim yapacağım” dedi.

Doğukan Manço, Instagram hesabından yaptığı son açıklamada, “Bir iyi bir kötü haberim var. İyi haber, Belçika ziyaretimin son gününde lojistik firmasıyla el sıkıştık. “Barış Manço’nun aracını Belçika’dan İstanbul’a getirmeye ve bu süreçte aracı saklamaya gönüllü oldular” dedi.

“Şu anda geriye aracın Türkiye’ye getirilmesi için Gümrük Müdürlüğü’nün dilekçemi kabul etmesi kalıyor. Heyecanla beklemeye devam ediyoruz” diyen Manço, şöyle devam etti:

“Kötü haber şu ki araç maalesef uzun süre iade edilemediği için inanılmayacak kadar hasar gördü ve kardeşimle aracı ilk gördüğümüzde kalbimiz kırıldı. Detayları daha sonra paylaşacağım. Ama o araç geldiğinde size söz veriyorum, fabrikadan çıkmış gibi hazırlayacağım.

Not: Araç Türkiye’ye sadece halka açık sergi amaçlı özel izinle getirilecek ve kaplama yapılmayacaktır. Fotoğraftaki araç 10 yıl önceki Prelude’dur. Bu son versiyon değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu