Teknoloji

Samsung’un Kendi Üretken Yapay Zekası “Gauss” Duyuruldu

Son dönemde yapay zekaya bir şeyler yaptırmak için çabalayan pek çok teknoloji devi var. Bu yapay zeka araçlarıBazıları yazarken, bazıları fotoğraf çizerken, bazıları görsel efektler eklerken neredeyse herkes kendi geliştirdiği verimli bir yapay zeka modeliyle karşımıza çıkıyor.

Samsung olmadan teknoloji yarışı olmayacağı için Güney Koreli dev Samsung Yapay Zeka Forumu 2023faaliyetinde kendi üretken yapay zekası Samsung GaussTanıttı.

Adını “Matematikçilerin Prensi”nden alan bu cihaz neredeyse her şeyi yapar.

Yapay zeka aracının adı, matematiksel istatistiğin temellerini atan, sıradan dağılım, türev ve integral gibi birçok konuda temel teoremleri ortaya koyan ve dolayısıyla yapay zeka için kullanılan prosedürlerin temellerini atan Alman Bilim Adamının isminden gelmektedir. aletler. Carl Friedrich Gauss Dan gelir. Bu yapay zeka aracı şu an için yalnızca Samsung çalışanları tarafından kullanılsa da gelecekte daha geniş kitlelerin kullanımına sunulacak.

diğer taraftan Samsung Gauss, Belirli bir uzmanlığı yoktur. Daha ziyade temel bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Samsung Gauss içerisinde Samsung Gauss Dil Modeli, Samsung Gauss Code, Samsung Gauss Image gibi farklı verimliliklere sahip modeller yer alacak. Soruları yanıtlamak için Dil modeli kullanılacak, Kod ise kodlamaya yardımcı olacaktır. Resim özelliği, metinden resimler oluşturmak ve düzenlemek için kullanılabilir.

Yeni yapay zeka ürünleri Güney Koreli şirketin yeni amiral gemisi serisi olacak Galaksi S24 Modelleriyle birlikte geniş kitlelerin beğenisine sunulması bekleniyor. Tüm modellerde yapay zeka uygulamalarının yerleşik olması planlanıyor. Bu sayede bilgi gizliliğinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu