Haber

Şiddet uygulayan gaspçı İzmir’de kameraya yakalandı

İzmir’in Menemen ilçesinde 16 yaşında bir kız çocuğunun da aralarında bulunduğu iki ayrı soygun gerçekleştiren ve araba çalan azılı suçlu, 50’ye yakın kameradan yaklaşık 900 saat kayıtlı görüntü izlenerek kimliği tespit edildikten sonra polis ekipleri tarafından yakalandı. Grupların izlediği kamera görüntülerinde şüphelinin rahat bir tavır sergilemesi dikkat çekti.

İzmir’in Menemen ilçesinde, 2 Ocak’ta Menemen İZBAN yakınlarında 16 yaşındaki kız çocuğunu gasp eden azılı suçluyu yakalamak için 7 Ocak’ta Uğur Mumcu Mahallesi’nde bir soygun daha gerçekleştiren ve Kasımpaşa Mahallesi’nde doğrudan temas kurarak araç çalan azılı suçlu. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

Yaklaşık 900 saatlik kamera kayıtları incelendi

Menemen polisinin başlattığı çalışma kapsamında 50’ye yakın kameradan alınan yaklaşık 900 saatlik görüntü incelendi ve olayları gerçekleştiren şüphelinin 33 yaşındaki Ferhat S. olduğu belirlendi. Gruplar, 3 adres belirledi. Çeşitli kamera kayıtlarında rahat bir tavır sergilediği görülen şüpheli, savcılık kararı doğrultusunda kalarak belirlenen adreslerde arama yaptı.

Suç makinesi çıktı

Kişi Yeşilpınar Mahallesi’ndeki bir evde yakalandı. Şüphelinin GBT sorgusunda; Silahla yağma, hırsızlık ve cezaevi firarisi suçlarından 30 yıl 2 ay 25 gün hapis cezasıyla arandığı belirlendi. Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan kaçırılan 16 yaşındaki kız çocuğunun diz kapağının kırıldığı ve hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu