Haber

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Kanıtlamazsa şerefsizdir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu’nda 2023 bütçe teklifiyle ilgili yaptığı konuşmada önceki ‘uyuşturucu’ iddiasını yineledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP liderinin Twitter’daki sözlerine de yanıt verdi: “Kılıçdaroğlu, Polise, Jandarma’ya, Mehmetçi’ye ve devlete ‘Cari hesap kapatılıyor’ iftirasını, Jeremy Rifkin kabul etmeyince ispat edemedi. , iftira/söylentilerle gündem değiştirmeye çalıştı, yapmazsa Kılıçdaroğlu şerefsizdir.”

Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde, “7 yasa çıkardınız. 5 kez uzattınız. Parayı uyuşturucu kaçakçılarına getirin dediniz ne yaparsanız yapın. Parayı getirin ne isterseniz. dedi.

“Süleyman Soylu’nun en büyük uyuşturucu operasyonu dediği operasyonda herkes nasıl serbest kaldı?” CHP lideri, “Ne oldu? İddianameden çıkarılan sanıklarla Soylu’nun oğlunun ilişkisi nedir? Sanıklara Soylu’nun oğlunun arabasını kiraladığı için İstanbul Polisi mi aradı?”

İçişleri Bakanlığı Bütçe’nin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki toplantılarında da benzer tartışmalar yaşandı ve Soylu bir kez daha “İddiasını kanıtlamayan Kılıçdaroğlu şerefsizdir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu