Yaşam

Usta sanatçılar 4 gün Torbalı’da olacak

Torbalı’nın artık sanat ve tiyatroyla anılmasını sağlayan Torbalı Belediyesi, 3. Metropolis Tiyatro Festivali’nin programını açıkladı. Geçen yıl düzenlediği festivalle ‘Yılın Tiyatro Festivali’ ödülüne layık görülen Torbalı Belediyesi, 4 gün sürecek festivalde Türk Tiyatrosu’nun değerli isimlerini buluşturacak. Sadece Torbalıların değil İzmirlilerin de merakla beklediği 3. Metropolis Tiyatro Festivali 1-4 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Sanatseverlere unutulmaz günler yaşatacak Torbalı Belediyesi, festival boyunca çocukları da unutmayacak. Bu kapsamda gün içerisinde çeşitli bölgelerde çocuk tiyatroları sahnelenecek. Çocuk ve yetişkin oyunlarının yanı sıra şiir dinletilerinin de yer alacağı şenlikte, usta tiyatro oyuncularının katılımıyla söyleşiler de gerçekleştirilecek.

USTA İSİMLER, USTA TAKIMLAR

Dans Tiyatrosu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Balıkesir Sanat Merkezi, Tarsus Belediye Tiyatrosu, Polatlı Belediye Tiyatrosu gibi Türkiye’nin en yetkin ekiplerinin hazırladığı oyunların sahneleneceği festivalde bu yıl ünlü isimler de sahne alacak. sergilenecek Festivalin 3. gününde Türk Tiyatrosu’nun en değerli isimlerinden Altan Erkekli’nin yine ünlü sanatçı Veysel Diker ile birlikte sahne aldığı müzikal tiyatro oyunu ‘Şifaya Niyet’ sahnelenecek. Öte yandan tiyatro topluluklarının kostümleriyle renklendireceği ve usta sanatçıların katılacağı bir kortej ile başlayacak festival. Kortejin ardından Metropolis Antik Kenti Amfi Tiyatrosu’nda kozmik bir aşkı klasik danslarla anlatan ‘Nermin’ oyunu sahnelenecek. Öte yandan festivale Zihni Göktay, Turgay Tanülkü, Ayşenil Şamlıoğlu, Ayhan Taş ve Yaşar Gündem gibi usta isimler de katılacak. Söyleşilere renk katacak bu isimler tiyatroseverlerle buluşacak.

BAŞKAN TEKİN’DEN FESTİVALE DAVET

Tüm İzmir’i festivale davet eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Torbalı artık sanatla anılıyor. Metropolis Tiyatro Festivali markalaşmış bir etkinliktir. Geçen yıl düzenlediğimiz festivalle ödül almanın gururunu yaşadık. 1 Haziran’da başlayacak olan 3. Metropolis Tiyatro Festivalimizde önceki yıllarda olduğu gibi birbirinden değerli ekiplerimiz ve usta oyuncularımız sahne alacak. Kişisel performansların da yer alacağı festivalimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.

GÜN GÜN FESTİVAL PROGRAMI

1 Haziran Perşembe (1.GÜN)

18.00: Şenlikli Kortej Yürüyüşü (Sadık İleri Bulvarı)
19.00: Açılış Etkinlikleri (Engelsiz Yaşam Parkı)
21.00: ‘Nermin’ – Dans Tiyatrosu (Metropolis Antik Kenti)

2 Haziran Cuma (2. Gün)

14.00: Gezegenimiz (Çocuk Tiyatrosu) – Balıkesir Sanat Merkezi (Pancar Mahallesi)
18.00: Sanata Adanmış Yıllar (Söyleşi) – (Turgay Tanülkü, Zihni Göktay, Ayşenil Şamlıoğlu)
21.00: Çehov Vodvil (Tiyatro) – Tarsus Şehir Tiyatrosu (İsmail Uygur Kültür Merkezi)

3 Haziran Cumartesi (3. Gün)

14.00: ‘Mimdo’ (Pantomim Çocuk Tiyatrosu) – İlker Kılıçer (Ormanlık)
18.00: Şiir okumaları (Şiir) – Yaşar Gündem (Kent Arşivi)
21.00: Şifa İçin (Tiyatro) – Altan Erkekli-Nedim Diker (İsmail Uygur Kültür Merkezi)

4 Haziran Pazar (4. Gün)

14.00: By Mistik Show (Çocuk Etkinliği) – Polatlı Belediye Tiyatrosu (İsmail Uygur Kültür Merkezi)
18.00: Tiyatro ve Mizah (Sohbet) – Ayhan Taş – Hippodrome Cafe
21.00: Gözümü kaparım görevimi yaparım (Tiyatro) Tekirdağ Büyükşehir Bld. Şehir Tiyatrosu (Metropolis Antik Kenti)

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bahcesaray-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu