Haber

Yasadışı Sürücüler Kameralarda Tespit Ediliyor

Kurallara uymayan sürücüler kameralarla tespit ediliyor

MUĞLA – Muğla’nın Marmaris ilçesinde Trafik Tescil Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde trafik kontrollerini sürdürüyor. İlçenin farklı noktalarında drone ile gerçekleştirilen uygulamaların ve ilçede 500 kamerayla yapılan kontrollerin öncelikli amacının vatandaşların can güvenliği olduğu belirtilirken, kameralar aracılığıyla da hain sürücülerin tespit edildiği belirtildi.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde bulunan haber merkezinde, Trafik Tescil ve Denetleme Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, halkın can güvenliğini sağlamak amacıyla her gün farklı saat dilimlerinde iki saat boyunca kabinlerden kontroller yaptığı belirtildi. kamu sistemi. Mobil olarak 500 noktaya yerleştirilen EDS görüntüleri alınarak, ihlal edilen unsurlar kuralları ihlal edenlerin plakalarına ekleniyor ve adreslerine bildirim gönderiliyor.

EDS kameraları ile gerçekleştirilen kontroller kapsamında, yaya geçitlerinde yaya üstünlüğü, kask takmama, araç kullanırken cep telefonu kullanma, emniyet kemeri takmama, trafik ışığı ihlali, yayalarla ilgili araçlar, motorlu taşıtların bulunduğu caddelere girme gibi konular ele alındı. Yasaklanıyor, park etme yasağı olan bölgelerdeki araçlar tespit ediliyor ve araç sahiplerinin adreslerine cezalar gönderiliyor. . Kurallara aykırı davrananların, kolluk kuvvetleri veya trafik polisleri tarafından görülmemesi nedeniyle kameralar aracılığıyla tespit edildiği bu işlemle, kask takma zorunluluğu konusunda özellikle bilgi sahibi olunması talep ediliyor.

85 bin nüfuslu turizm ilçesinde yaklaşık 50 bin motosiklet ve sürücü bulunurken, 2023 yılında 9 yaralanmalı elektrikli scooter kazası, 77 yaralanmalı motorlu bisiklet kazası, 314 yaralanmalı motosiklet kazası yaşandığı belirtildi. Bu kazalarda yüzlerce sürücü ve yolcu yaralanırken, 4 kişi de hayatını kaybetti.

‘Dronlu uygulamalarda yapılıyor’

Haftanın her günü farklı cadde ve caddelerde yapılan denetimlerde trafik ekipleri, kural ihlallerini drone’larla havadan tespit ederek, kolluk kuvvetlerine haber veriyor. Uygulamayı fark edip arkasını dönüp başka sokaklara kaçanların çoğunluğunun kask takmayan motosiklet sürücüleri olduğu belirtildi.

’90 dakikada 120 plakaya ceza verildi’

Trafik Tescil ve Denetleme Kurumu ekipleri, Elektronik Denetim Sistemi, ilçe genelinde gerçekleştirilen uygulamalar ve drone uygulamaları aracılığıyla, 90 dakika içinde çoğunluğu yaya geçidinde yayalara yol vermeyen araçlar ve yayalara yol vermeyen motosiklet sürücüleri olmak üzere 120 sürücüye ceza kesti. kasklar. Denetimlerde scooter olarak anılan elektrikli kaykay sürücüleri de uyarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu