Teknoloji

Yurtdışında mühendislik eğitimi alan öğrenciler Konya Büyükşehir’in teknoloji vizyonunu yakından tanıdı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kapsül Teknoloji Platformu, yurt dışında yaşayan ve mühendislik okuyan lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencileri ağırladı. Sky Global Türkçe Staj Programı Kültür Gezisi kapsamında Konya’yı yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, özellikle Kapsül Teknoloji Platformu’nu beğendiklerini dile getirdiler. Konya Büyükşehir Belediyesi ve Cambridge Eğitim ve Öğretim Merkezi işbirliğiyle Konya’ya gelen Müslüman öğrenciler, Konya’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin konut mülkiyetinde bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) yurt dışında yaşayan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile mühendislik öğrencileri Konya’yı ziyaret etti.

Sky Global Türkçe Staj Programı Kültür Gezisi kapsamında şehre gelen öğrenciler, Konya’nın zengin tarihi ve kültürel mirasını ve teknoloji vizyonunu yakından tanıma fırsatı buldular.

Konya programları kapsamında öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlamak ve Konya’yı teknoloji liderlerinden biri yapmak amacıyla hayata geçirdiği Kapsül Teknoloji Platformu’nu inceledi.

Ziyarette öğrencilere Konya’nın teknoloji vizyonunu yansıtan akıllı şehir uygulamaları ve “Konya Model Belediye Başkanlığı” vizyonu hakkında da bilgi verildi.

ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT

Yaz stajı kapsamında Konya’yı ziyaret eden öğrenciler, Kapsül Teknoloji Platformu’ndaki çalışma alanlarının çalışanları motive edecek şekilde kurgulandığını belirterek, platformu çok beğendiklerini ifade ettiler.

Kültür Gezisi kapsamında Konya’ya gelen 47 stajyer, Konya’nın zengin tarihi ve kültürel mirasını ve teknoloji vizyonunu yakından tanıma fırsatı buldu.

Sky Global Türkçe Staj Programı, yurtdışındaki Türk gençlerinin vatanlarıyla olan bağlarını geliştirmek, eğitim süreçlerini ve mesleki gelişimlerini geliştirmek ve Türkiye ile Türkiye arasında eğitim alanında iş birliğini geliştirmek amacıyla YTB ve TUSAŞ iş birliğiyle yürütülmektedir. diğer ülkeler.

CAMBRIDGE EĞİTİM MERKEZİ’NİN MÜSLÜMAN ÖĞRENCİLERİ KONYA TARİHİ VE KÜLTÜRÜNÜ TANIYOR

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyesi ve Londra’daki Cambridge Eğitim ve Öğretim Merkezi işbirliğiyle Konya’ya gelen Müslüman öğrenciler, Konya’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından incelediler.

Öğrenciler, düzenlenen etkinlik kapsamında; Aziziye Camii, Bedesten Çarşısı, Kapu Camii, Mevlana Müzesi ve Türbesi, Konya Panorama Müzesi, Alaaddin Camii, Tropikal Kelebek Bahçesi, Ata Bahçesi ve Lavanta Bahçesi.
Gezilerini Konya Taş Bina’da bulunan Dijital Konya Müzesi’nde sonlandıran öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Uzbaş ile de tanışma fırsatı buldu.

Etkinlik, ülkeler arasındaki kültürel paylaşımın ve dostlukların güçlenmesine katkı sağlayarak eğitim alanında dayanışmanın örnek bir örneğini sunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu