Ekonomi

Blackrock ve Citadel ‘Daha Yönetici Odaklı’ Bir Borsa Başlatmak İçin Girişimi Destekliyor

BlackRock ve Citadel Securities tarafından desteklenen TXSE Group, Teksas’ta yeni bir ulusal borsa oluşturmayı planlıyor. TXSE’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı James Lee, yirmiden fazla yatırımcıdan 120 milyon dolar fon sağladı.

Lee, LinkedIn’de yayınladığı mesajda, “Hızla genişleyen ekonomisi ve ABD’nin güneydoğu bölgesindeki önemli ekonomik ve nüfus artışıyla Teksas, şirketler ve dolayısıyla Teksas Borsası için olağanüstü olanaklar sunuyor” dedi.

Wall Street Journal bu girişimi ilk haber yapan gazete oldu ve Teksas Borsası’nı New York Borsası ve Nasdaq’a kıyasla icra kurulu başkanlarının ihtiyaçlarına daha açık bir platform olarak nitelendirdi. Bu girişim, artan düzenleyici taleplere ve uyumla ilgili maliyetlere ilişkin artan endişelere bir tepkidir.

Tartışılan özel bir düzenleme, borsada işlem gören şirketleri yönetim kurulu üyelerinin çeşitlilik verilerini kamuya açıklamaya zorlayan bir Nasdaq gerekliliğidir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bu şartı 2021 yılında onaylamış olsa da, şu anda bir federal temyiz mahkemesi tarafından yeniden değerlendiriliyor.

Resmi duyuruda, TXSE’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıt için başvuracak tamamen elektronik, ulusal bir finansal menkul kıymetler piyasası olmayı hedeflediği belirtiliyor. Journal’ın haberine göre, piyasa 2025 yılında alım satım faaliyetlerine başlamayı planlıyor ve 2026 yılında şirket listelerini barındırmaya başlamayı amaçlıyor.

Lee, “Teksas, diğer güneydoğu eyaletleriyle birlikte bir ekonomik faaliyet merkezi haline geldi,” dedi. “Yatırımcıların ve işletmelerin hisse senedi alım satımı ve kaydı için daha fazla seçeneğe olan ilgisini gözlemlediğimizde, bu an Teksas’ta önemli, ulusal bir borsa kurmak için idealdir.”

Bu makale yapay zeka kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir insan tarafından düzenlenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu