Haber

Saat verildi! Titanic denizaltısında mahsur kalan mürettebatın oksijeni tükendi

Dünyanın en büyük batığı Titanic’in enkazını görmek için Atlantik Okyanusu’na dalan ve karanlık sularda kaybolan denizaltı aracı Titan’ın 5 mürettebatının büyük olasılıkla oksijensiz kaldıkları ve artık hayatta olmayabilecekleri iddia edildi. .

BİR MUCİZE BEKLEMEK

Tüm olanlara rağmen kurtarma ekipleri hala bir mucize beklemektedir. Yüksek teknolojiye sahip bir su altı robotu, okyanusun derinliklerine inmek ve sorunlu denizaltıyı bulmak için harekete geçti. Arama ekipleri, Pazar günü sadece 96 saat yaşam takviyesi sistemi oksijen kaynağından kesilen denizaltıyı Atlantik’te aramaya devam ediyor.

BİRKAÇ DAKİKA OKSİJEN OLMADAN HAYATTA KALABİLİRLER

ABD Sahil Güvenliği, denizaltının oksijen kaynağının bugün Türkiye saati ile 14:08’de tükeneceği konusunda uyarıda bulunmuştu. Bu, Titan’daki mürettebatın artık nefes alamayacağı anlamına gelir. Uzmanlara göre insan oksijensiz ancak birkaç dakika yaşayabilir.

2 SAAT SONRA KAYBOLDULAR

OceanGate’in denizaltısı Titan, Pazar günü Titanik enkazına 3.800 metre alçalmaya başladıktan iki saatten kısa bir süre sonra ortadan kayboldu. İngiliz milyarder maceracı Hamish Harding, işadamı Shahzada Dawood ve oğlu Sulaiman yolculuk için kişi başı 200.000 £ (250.000 $) ödedi. Seyahat, 61 yaşındaki OceanGate CEO’su Stockton Rush ve 77 yaşındaki kıdemli Fransız kaşif Paul-Henri Nargeolet tarafından yönetildi.

korkuteli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu