Teknoloji

Tesla’nın Gelecek Yıl Yepyeni Bir Araç Tanıtacağı Ortaya Çıktı: Bütçe Dostu Model Sonunda Gelebilir!

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla’nın halihazırda 3, S, Y, X, Cybertruck ve Semi gibi araçları bulunuyor. Ancak firmanın yakın zamanda yeni modelleri tanıtması bekleniyordu. Bugün bu konuyla ilgili bir gelişme yaşandı.

Reuters’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, şunları söyledi: sekoyaKod adı verilen bir araç üzerinde çalışıyor. Bu araba 2025’te üretime girecektartışmaların ortasında.

Redwood, Tesla’nın yıllardır planladığı bütçe dostu model olabilir

Reuters’in haberine göre yeni araç kompakt bir crossover modeli olarak piyasaya sürülecek. Şirketin geçen yıl tedarikçilerine yeni model için talimat gönderdiği de alınan bilgiler arasında yer alıyor. Sav, araba üreticisi Haftada 10 bin civarında araç üretimiYapabileceğini söylüyor.

Redwood hakkında bilinenler şimdilik bu kadar. Ama bazı tahminlerde bulunabiliriz. Elon Musk daha önce şirketin sahibiydi 25 bin dolar değerinde ucuz araç tanıtacak Bunu defalarca söyledi. İsimsiz; Ancak sektörde Model 2 olarak adlandırılan bu aracın fiyatının 25 bin dolar civarında olması bekleniyordu. Bu sayede Tesla, BYD gibi rakiplerle rekabet ederek ucuz elektrikli otomobil pazarında öne çıkmayı başardı.

Bu aracın Redwood olma ihtimali var ancak kesin olarak söylemek yanlış olur. Kaynaklar yeni aracın fiyatına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Bunun dışında Musk, Mayıs 2023’teki bir şirket toplantısında şunları söyledi: 2 yeni model bahsetti. Ünlü milyarder bu araçların yıllık toplam 5 milyon adet satılabileceğini iddia ederken, “ “Hem tasarımları hem de üretim teknikleri açısından sektörde mevcut olanların çok üstünde.” Bunun olacağını iddia etti. Redwood’un bu araçlardan biri olma ihtimali var. Ne tür bir araç olacağını görmek için gelecek yıla kadar beklememiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu